-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

ÜZERİNİZE ALINABİLİRSİNİZ

15:25:17 | 2022-09-16
Editör
Editör      editö[email protected]

 

Sayın Cumhurbaşkanı’nın konuşmalarında sık sık tekrar ettiği bir cümlesi var; “Bizim siyasetteki varlık gayemiz, birilerine imtiyaz sağlamak, menfaat devşirmek, birilerini makam, mevki sahibi kılmak değildir.”

            Peki, Balıkesir özelinde baktığımız zaman bu cümleyi duymuş, anlamış, özümsemiş kaç siyasetçimiz var sizce? Bir elin 5 parmağını geçmez. Geri kalanların tamamı ise sanki Sayın Cumhurbaşkanımız “bizim siyasetteki varlık gayemiz, birilerine imtiyaz sağlamak” demiş gibi davranmaya devam ediyorlar. Arkadaş sohbetlerinde yapılan yanlışlar sık sık konu edilirken hiç kimse bun yanlışları yüksek sesle dile getirmiyor. Belgeler, bilgiler, ses kayıtları, videolar elden ele dolaşıyor, ama kimse bu bilgi ve belgeleri kamuoyuna açıklamıyor. Gerekçemiz ise; “2023 seçimleri öncesinde Cumhur İttifakına zarar vermeyelim”.

Elbette 2023 seçimleri sadece CUMHUR İTTİFAKI için değil başta ülkemiz olmak üzere tüm Türk-İslam coğrafyası için çok önemli. Ancak bazı yanlışları yüksek sesle dile getirmediğinizde, birileri kendisini kusursuz görmeye başlıyor ve daha fazla yanlış yapmaya devam ediyor. Bana göre 2023 seçimlerini kaybettirecek olan da tam da bu yanlışlar karşısında sessiz kalınması, daha fazla yanlış yapılmasına göz yumulması.

            Öyle yenilir yutulur yanlışlar değil bu bahsettiklerim. Mesela bir dönem Belediye kaynakları ile Balıkesir’de kooperatifçilik anlatmaya gelen Neptün SOYER’i bu köşeden eleştirmiştik. Son günlerde Ecdada hakaretleri ile gündeme gelen Tunç Soyer’in eşi olan Neptün Soyer’in, kurduğu kooperatif aracılığı ile İzmir Büyükşehir Belediyesine ürün sattığı, fatura kestiği de geçtiğimiz günlerde gündem olmuştu. Balıkesir’de benim bildiğim 15 civarında başarılı kadın kooperatifi olmasına rağmen bu kooperatiflerin başkanları, kurucuları yerine Neptün SOYER’in tercih edilmesinin sebebini hala kimse açıklamadı. Bu konuda yapılan eleştiriyi dikkate almayan yetkililer bu sene de yine kooperatifçilik anlatsın diye Sibel UYAR’ı getirdiler Balıkesir’e. Kim bu Sibel UYAR? Söyleyelim CHP’li Urla Eski Belediye Başkanı. Şaşırdık mı? Tabi ki hayır. Biz bu tercihlerin gerçek nedenlerini çok iyi biliyoruz, zamanı geldiğinde o sebepleri de belgeleri ile açıklarız.

            Geçtiğimiz günlerde bir suç örgütü lideri tarafından ortaya saçılan videolara gönderme yaparak seçimler yaklaştıkça bu tür ifşaların artacağına dikkat çekmiş ve Balıkesir’den kimlerin kurban seçileceğini sormuştuk. Bazı siyasiler bu yazımıza çok alınmışlar. Peşinen söyleyelim siz alınacaksınız diye biz söyleyeceklerimizi söylemekten vazgeçmeyeceğiz.

            Bir dönem yine bu köşeden siyasilerimizi şu cümlelerle uyarmıştık: İnsanlar sizi seçer, siz de milletten aldığınız yetki ile birilerini makam sahibi yaparsınız. Eğer seçimlerinizi doğru yapmazsanız makam sahibi yaptıklarınız sizi makamınızdan eder. Millet sizi tanır, makam verdiklerinizi değil. O nedenle makam verdiğiniz kişilerin tüm yanlışları, ahlaksızlıkları, yolsuzlukları son tahlilde size mal edilir. Makam sahibi yaptığınız, finanse ettiğiniz kişilerden duyduğu rahatsızlığın hesabını millet sizden sorar.

            Seçimlere 9 ay gibi kısa bir zaman kalmışken artık bazı yanlışların bir sonraki dönemde tekrar etmemesi adına yüksek sesle dile getirilme zamanı gelmiştir. Başta da söylediğim gibi yanlışlara sessiz kalınmasının iki önemli sonucu var. Birincisi yanlışını söylemediğiniz zaman ilgili kişi kendisini kusursuz zannederek daha fazla yanlış yapmaya devam ediyor. İkincisi ise millet bu yanlış yapanlara olan tepkisini doğrudan Cumhur İttifakına yöneltiyor ki bu da önümüzdeki seçimleri riske sokuyor.

Selam ve Dua ile….

 

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :   editör-üzerinize-alinabilirsiniz-köse-yazisi-bengises-gazetesi-balikesir-cumhur-ittifaki-siyaset-cumhur-baskani-Recep-Tayyip-Erdogan-Akparti-secimler-yanlislar-bizim-siyasetteki-varlik-gayemiz-birilerine-imtiyaz-saglamak-menfaat-devsirmek-birierini-makam-sahibi-kilmak-degildir-sibel-uyar-urla-belediye-baskani-neptün-soyer-kooperatif-chp-

Tümü