-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

TARAFIMIZ MİLLET, SEVDAMIZ TÜRKİYE

19:42:30 | 2022-12-03
Aydınışık Özer
Aydınışık Özer      [email protected]

 

 

Bu yazıyı yazarken muhalif düşüncedekilerin neler diyeceklerini, okuduklarında nasıl yorumlarda bulunacaklarını bilecek yaştayım. Lakin kusura bakmayın. Benim ve bu necip milletin sizin laf-ı güzaf söylemlerinizi dert edecek lüksümüz yok. Keşke derdimiz sadece size laf yetiştirmek olsaydı.

Ha diyeceksiniz ki ne söyleyeceğimizi nereden biliyorsunuz? Dün ne idiyseniz bugün de aynısınız. Milim değişme yok. Sözün kısası; sizin gerçekliğiniz her zaman yerli ve milliye karşı olmak ve milletin değerlerine geçmişten gelen tahammülsüzlüğünüzün olduğu ve hayatınızı mandacı zihniyetiniz ile uşaklığını yaptığınız emperyal dış güçlere adadığınızdır.

Darılmaca, gücenme yok. Ben sizin geçmişten bugüne söylemiş olduğunuz sözlerin ve yaptığınız eylemlerin izdüşümleri ile sizi tanıyorum. Neyse biz konumuza dönecek olursak derdimiz siz ve sizin boş lakırdılarınız değil.

Derdimiz; Vatanın bekası ve milletin refahıdır. Rahmetli Osman Yüksel Serdengeçti'' Bu millet neden ağlar?'' diye sormuştu ya. İşte o gün bugündür ben milleti ağlatanların ve onların içerideki uşaklarının peşine düştüm.

Benim deli yüreğimin yegâne derdi budur. Ülkemin vefakâr ve güzel insanları nasip olursa Haziran ayında sandık başına gidecek ve milli irade tecelli edecek. Seçimleri sadece şahıslara indirgeyen ve iktidar değişikliği olunca tüm sıkıntılarından kurtulacağını düşünenlere açıkçası diyecek fazla bir sözüm yok. Kullanacağı OY'un ülkesini, ailesini, torununun dahi geleceğini nasıl etkileyeceğini düşünmeyene içinde büyüttüğü ERDOĞAN nefret ateşini söndürmek için ''Onun karşısında tuvalet terliği aday bile olsa tuvalet terliğine bile oy veririm'' diyene ki yüce milletimin en üst düzeyde temsil edildiği makama böylesine düşük bir bakış açısıyla bakana ben ne diye laf yetiştireyim?

Sözlerim size keskin gelebilir. Lakin üzülüyorum. ''Kendinize gelin kardeşim, toparlayın kendinizi!'' diye haykırmak istiyorum bazen. Demem o ki kişisel çıkarlarınız, günlük beklentileriniz vb. işleriniz için bir ülkenin geleceğini tehlikeye atıyorsunuz?

Bunu ne zaman idrak edeceksiniz?

Biz Cumhur İttifakı'na samimiyetle gönül verenlerin sanıyor musunuz ki dünya görüşü, ırkı, mezhebi aynıdır. Bizim aynı olduğumuz tek nokta Vatan sevdamızdır. İşte bu bizim kırmızıçizgimizdir. Şu anda geçmişte çatıştığımız atıştığımız kardeşlerimizle söz konusu vatan olunca her şeyi bir kenara bırakıp, bir araya geldik. Bunun en güzel örneği Salı günü MHP grup toplantısında yaşandı.

Sayın Devlet Bahçeli milletimize şu sözler ile seslendi ''Emin olun. İnanın. İtimat ediniz. İrade gösteriniz. Ve şunu da unutmayınız. İlk zafer de son zaferde elbette bizimdir. Boşuna hayal kurmasınlar. Terörün kökü kazınıncaya kadar durmayacağız. Türkiye'nin etrafını kuşatmaya çalışan emperyalist güçlere aman vermeyeceğiz. Boyun bükmeyeceğiz. Bu sebepten sürekli olarak ''Önce ülkem ve milletim. Sonra partim ve ben diyoruz''  MHP ve Cumhur ittifakı içinde milletin olmadığı hiçbir hedefi kabul etmeyecektir. Zafer ezelden gelip, ebede giden Türk milletinin olacaktır''

Rabbim senden razı olsun Oğuz beyim. Cumhur ittifakına neden gönül verdiğimizin özetidir bu sözleriniz. Derdi ve sevdası millet olanı, hesabi değil, hasbi olanı biz de sevdik her daim.

Özetle; ikbal peşinde olmayan benim gibi yürekler kapımıza oy istemeye gelen millet ittifakına şu soruları soracaktır.

Neden bu ülkenin gökçek yüzlü evlatlarını, gencecik öğretmenlerini şehit eden terör örgütü PKK ve türevlerini ismini söyleyerek lanetlemiyorsunuz?

Zora düşünce şiddete karşıyız diyerek neden eveleyip, geveliyorsunuz?  ''Neden gerillanın cenazesine gitmeyen vekil arkadaşı ben cezalandırırım'' diyen kandil emir eri Demirtaş'ı hala parlatmaya çalışıyorsunuz? Neden 15 Temmuz ihanetinde yer alan Fetöcü teröristleri serbest bırakmaktan, göreve iade etmekten bahsediyorsunuz? Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yüzüne nasıl bakacaksınız diyeceğim de siz bakarsınız. (Şehidin kız kardeşine küfreden zihniyetten ne beklenir?)

Neden sürekli yerli ve milli olan her projeye istisnasız bir kulp bulup, karşı çıkıyorsunuz?

Milletin soracağı bu ve bunun gibi sorulara cevaplarınız hazır mı? Cevaplarınızın Anadolu insanında karşılık bulmayacağı gün gibi aşikârdır. Anadolu irfanı sizi öyle müthiş değerlendirir ki şaşar kalırsınız.

Aslında her zaman her koşulda sandıkta millet bu cevabı size verdi. Şimdi de ekonomi üzerinden yürüyorsunuz bunu da biliyoruz. Oyun ve tezgâh çok yönlü ve profesyonel. Ancak sizin unuttuğunuzu yaşlı bir tarihçi olarak ben hatırlatayım. İstiklal mücadelesinde yokluk her alanda kendini hissettirdiği bir zamanda yüce milletimiz meclisin çıkardığı Tekalifi Milliye Kanunlarına inanılmaz bir teveccüh göstermişti. Önce vatan diyerek evindeki buğdaydan, çarığa, faniladan, binek hayvanına kadar elinde ne var ne yoksa ordusuna vermişti.

Siz bu milletin kimlik kodlarını doğru okuyamıyorsunuz vesselam. Biz ceddini tanıyan, özünü bilen, şuurlu, aktif ve atılgan güçlü Türkiye için kim çalışırsa onun ardında gideriz. Biliriz ki bugün olanlar dünün sonucu olduğu gibi yarın olacaklar da bugünün eseri olacaktır. O sebepten Sayın Cumhurbaşkanımızın zalimlere karşı dik duruşunu, değişen dünya dengelerinde ülkemizin itibar ve saygınlığını her alanda göstermesini seviyoruz.

O sebeptendir ki bu millet onları ağlatanların değil gönül kapısını çalanların peşinden 15 Temmuz’da olduğu gibi ölümüne gider. Size dostum diyenler var ya onlar bizi iyi tanırlar. Çünkü tarihten bilirler. Bizim derdimiz millet ve sevdamız Türkiye’dir.

Sevgi ve dua ile...

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :   yazar-serap-aydinisik-ozer-tarafimiz-millet-sevdamiz-turkiye-makalesi-bengises-gazetesi-balikesir

Tümü