Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
ÖĞRETMENLERİN FİNAL MAÇI NEFES KESTİ
Spor
2019-11-04 18:01

ÖĞRETMENLERİN FİNAL MAÇI NEFES KESTİ


 

Türkiye Öğretmenler Kupası Balıkesir İl Finali Gerçekleşti.

 

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı, resmî ve özel her tür ve seviyedeki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler; Bakanlığın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda birlik ve beraberlik içerisinde iletişim ve motivasyonun artırılması, okullar arasındaki iletişimin güçlendirilmesi ve sporun geniş kitlelere yayılmasının sağlanması amacıyla düzenlenen Türkiye Öğretmenler Kupası Balıkesir İl Finali, Kurtdereli Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

 

31 Ekim 2019 Perşembe günü saat 14.00’te gerçekleştirilen final müsabakası ve ödül törenine Valimiz Sayın Ersin Yazıcı, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Altıeylül İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Karesi İlçe Millî Eğitim Müdürü Sami Günnü, Susurluk İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Güngör, Bigadiç İlçe Millî Eğitim Müdürü Erdal Efe, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

 

Salon futbolu (futsal), basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında İl genelinde 20 ilçeden 42 takımın yarıştığı turnuvaya toplamda 276 öğretmen katılmış olup; masa tenisi bayanlarda Edremit, erkeklerde Bigadiç;  futsal bayanlarda Dursunbey, erkeklerde Bigadiç;  basketbol erkeklerde Karesi; voleybol bayanlarda Altıeylül, erkeklerde Karesi ilçe takımları birinci olarak 04-12 Kasım 2019 tarihleri arasında Bursa ve Kocaeli'de gerçekleştirilecek bölge finallerinde ilimizi temsil etmeye hak kazanmışlardır.

 

BU, KAYBEDENİ OLMAYAN BİR YARIŞMA

Katılım sağlayan tüm öğretmenlere teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: "Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüzce öğretmenlerimiz arasındaki iletişimi artırmak, birlik ve dayanışma duygularını geliştirmek, sporun önemini vurgulamak ve geniş kitlelere yayılmasında öğretmenlerimizin rehberliğinden yararlanmak amacıyla salon futbolu (futsal), basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında bu yıl ilk defa düzenlenen Türkiye Öğretmenler Kupası turnuvasına ben de varım diyerek katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi bugün de bizleri yalnız bırakmayarak final maçımızı teşrifleriyle onurlandıran Sayın Valimize de şükranlarımı arz ediyorum.

 

Bu, kaybedeni olmayan bir yarışma. Kaybedenin olmadığı, kalplerimizin aynı heyecanla attığı bu güzel turnuvanın sonunda statü gereği birinci seçilen ekiplerimiz var. Birinci seçilen takımlarımızın, bölge ve Türkiye finallerinde ilimizi en güzel şekilde temsil edeceklerine yürekten inanıyor; bölge ve Türkiye finallerine katılacak ekiplerimize başarılar diliyorum." dedi.

 

             Karesi ve Susurluk voleybol erkek takımlarının arasında gerçekleştirilen ve Karesi erkek voleybol takımının 3-0 galibiyeti ile son bulan kapanış müsabakasının ardından program, turnuvaya katılan öğretmenlere Valimiz Sayın Ersin Yazıcı ve protokol üyeleri tarafından madalyalarının ve kupa takdiminin ardından sona erdi.

 


Bu haber 1345 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir

SON YORUMLAR

Bengises [email protected] | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim