Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
BALIKESİR'DEN 2 HASTA İSTANBUL VE ANKARA’YA TAŞINDI
Sağlık
2019-07-22 18:49

BALIKESİR'DEN 2 HASTA İSTANBUL VE ANKARA’YA TAŞINDI


 

Balıkesir Devlet hastanesinde ve Ayvalık Devlet Hastanesinde tedavi görmekte olan iki hasta, tedavilerinin daha rahat sağlanabilmesi için, 112 Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi’ne sevk edildi.İstanbul Sevkli Hasta; Balıkesir Devlet Hastanesi ikinci basamak yoğun bakım ünitesinde Lenfoma tedavisi görmekteyken sarılık hastalığı gelişmesi sonucu A.T isimli 60 yaşındaki bayan hastanın tedavisinin daha rahat sağlanabilmesi için hastane yetkililerince 112 Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi'ne sevk talebinde bulunuldu.


Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz yaptığı açıklamada, “Hastanın ileri tetkik ve tedavilerinin hızlı bir şekilde sağlanması için İstanbul Biruni Üniversite Hastanesinde hastamıza 112 Komuta Kontrol Merkezimiz ve İstanbul 112 nakil biriminin üstün gayretleriyle yer bulunmuştur. 112 Komuta Kontrol Merkezimiz hastamızın hızlı bir şekilde tedavisinin sürdürülmesi için zaman kaybetmeksizin Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon ile iletişime geçmiştir. Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon Merkezi tarafından hastamız için Helikopter Ambulans ilimize yönlendirilmiştir. Sağlık Bakanlığı Helikopter Ambulansı ile İstanbul iline nakli gerçekleştirilmiştir. Hastamıza yüce Allah'tan acil şifalar dileriz” dedi.Ankara sevkli Hasta;
Ayvalık’ta meydana gelen yangın sonrası Ayvalık Devlet Hastanesi Acil Servise 112 ekiplerince müdahale edilip getirilen L.A (20) isimli hasta Yanık Vakasının İlk Müdahalesi yapıldıktan sonra yanık merkezinin bulunduğu bir hastanede tedavisinin devam edebilmesi için 112 Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi'ne sevk talebinde bulunulmuştur. Hastanın yanık merkezinde gerekli olan tedavilerinin hızlı bir şekilde sağlanması için Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde hastaya 112 Komuta Kontrol Merkezinin gayretleriyle yer bulunmuştur. 112 Komuta Kontrol Merkezinin hastanın hızlı bir şekilde tedavisinin sürdürülmesi için zaman kaybetmeksizin Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon ile iletişime geçmiştir. Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon Merkezi tarafından hasta için Helikopter Ambulans Balıkesir’e yönlendirilmiştir. Sağlık Bakanlığı Helikopter Ambulansı ile Ankara iline nakli gerçekleştirilmiştir. Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz yaptığı açıklamada; 2 ayrı hastamıza yüce Allah'tan acil şifalar dileğinde bulunarak, sevkin sağlanmasında emeği geçen sağlık personellerine teşekkür etti.


Bu haber 1497 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir

SON YORUMLAR

Bengises [email protected] | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim