Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE ANLAMLI ZİYARET
Sağlık
2019-07-19 20:10

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE ANLAMLI ZİYARETHalk Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin İlter, ilimiz halk sağlığı hizmetleri faaliyetlerini yerinde incelemek ve değerlendirmelerde bulunmak üzere Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret etti.

 

Ziyarette Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz tarafından karşılanan Genel Müdür Yardımcısı Müdürlük nezdinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi almış, Müdürlüğük tarafından planlanan toplantılara katılmıştır. 


MAVİ BAYRAK ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ NOTU:


İlimizde 81 Adet Yüzme Alanında düzenli numune çalışması yapılmakta olup, 22 Adet numune alma noktamız Uluslararası bir standart olan Mavi Bayrak ile ödüllendirilmiştir. Mavi Bayrak sayılarının artırılması amacıyla 18.07.2019 tarihinde saat 09:30 da İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Başkanlığında; Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin İlter, İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çevre Sağlığı Daire Başkanı Tuncay Özer, Şube Müdürü Ahmet Tepe, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Refik Budak, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Yakup İmren, Çevre Sağlığı Birimi personeli ve denize kıyısı olan Ayvalık, Edremit, Burhaniye, Gömeç, Erdek ve Gönen İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli katılımıyla yapılan toplantıda; Mavi Bayrak alma potansiyeline sahip olan 52 noktanın numune sonuçları, mevcut fiziki koşulları tek tek değerlendirilmiş olup yapılan değerlendirmeler sonucunda bu 52 noktadan 36 tanesinin gerekli çalışmalar yapılarak Mavi Bayrak alabileceğine karar verilmiştir. 18.07.2019 tarihi saat 15:00 da yapılan 2. oturumda Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Başkanlığında, Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin İlter, İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çevre Sağlığı Daire Başkanı Tuncay Özer, Şube Müdürü Ahmet Tepe, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Şube Müdürü Harun Hagimoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Uzman Fatih Kargın, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Refik Budak, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Yakup İmren, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, BASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erdoğan Güzgün, BASKİ Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanı Ayşin Şirvancı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdür Yardımcısı Savaş Yüksel, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi Şube Müdürü Günnur Berk Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TURÇEV Bölge Koordinatörlüğü, Ayvalık ve Edremit İlçe Sağlık Müdürlüğü personelinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; Mavi Bayrak alma potansiyeline sahip 52 nokta tekrar gözden geçirildi; Numune sonuçları itibari ile iyi kalitede olup Mavi Bayrak sahibi olmayan noktaların üzerinde durulması ve bu noktaların mavi bayrak almasının sağlanması, Fiziki şartları (kanalizasyon, su, altyapı) yeterli olmayan noktaların BASKİ Genel Müdürlüğü tarafından ele alınarak düzenlenmesi, Belediye Başkanlıkları ve Otellerin Mavi Bayrak alması yönünde teşvik edilmesi, Valilik bünyesinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün katılımıyla bir komisyon oluşturularak ilgili kararların bu komisyon tarafından alınması önerildi.

 


Bu haber 1664 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir

SON YORUMLAR

Bengises [email protected] | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim