Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
STK’LAR VE HALK BANKASI TOPLANDI
Ekonomi
2019-07-04 19:24

STK’LAR VE HALK BANKASI TOPLANDI


 

 “İleri Verimli Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi” Bilgilendirme Toplatısı

 

Halk Bankası, Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Ticaret Borsası işbirliğinde Balıkesir Sanayi Odası toplantı salonunda “İleri Verimli Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi” ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 

Toplantıya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula, Besob Başkanı Fehmi ErdemHalk Bankası Balıkesir Bölge Koordinatörü Gökhan Sümer, Halk Bankası Balıkesir Kobi ve Bireysel Pazarlama Bölüm Müdürü Kerem Ünlü ile çok sayıda firma temsilcisi katıldı.


Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu yaptığı konuşmada, “Üyelerimizin finansmana erişimine kolaylık sağlayabileceği yatırımları için önlerinin açılabileceğini düşündüğümüz İvme Finansman paketinde üyelerimizin faydalanabilmesi için bu toplantıyı düzenledik. Ayrıca Toplantı bitiminde Banka yetkilileri ile birebir görüşmek isteyen üyelerimize Banka yetkilileri ile bir araya geleme imkânı sağlamış bulunmaktayız Toplantının herkes için verimli geçmesini temenni ediyorum.” dedi.


T.C. Halk Bankası Balıkesir Bölge Koordinatörü Gökhan Sümer, Halk Bankası Balıkesir Kobi ve Bireysel Pazarlama Bölüm Müdürü Kerem Ünlü ve Kredi Garanti Fonu A.Ş. Balıkesir Şube Müdürü Kubilay Özbay tarafından İleri, Verimli, Milli Endüstri ( İVME) Finansman Paketi ile ilgili sunum yapıldı.


Sunumda, paket kapsamında TL nakit kredilerde faiz ve vade koşullarının: 6 ay anapara ödemesiz toplam 36 ay vadeli krediler için TÜFE+4, 6 ay anapara ödemesiz toplam 48 ay vadeli krediler için ise TÜFE+4,5 olacağı, faiz oranı hesaplanırken kredi kullandırma tarihindeki yıllık TÜFE oranı baz alınacağı ve kullandırım tarihinden itibaren 6 ayda bir güncelleneceği belirtildi.


Ekonomi Değer Kredi Paketi ile firma bazında ciroya göre 5 milyon TL ile 50 milyon TL arasında değişen tutarlarda kredi kullandırılacağı, reel sektöre toplam 25 milyar TL tutarında finansman imkânı oluşturulacağı ifade edildi. Ekonomi Değer Kredisi Paketi’nin Toplam Azami Hazine Destekli Kefaleti 20 milyar TL olacağı, toplam kefalet limitinin 8 milyar TL’lik kısmının 0 ile 125 milyon TL ciro aralığındaki işletmelere; 12 milyar TL’lik kısmının ise cirosu 125 milyon TL üstündeki işletmelere tahsis edileceği belirtildi.

 


Bu haber 1745 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir

SON YORUMLAR

Bengises [email protected] | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim