Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
MİLLETVEKİLİ ADİL ÇELİK'TEN TEPKİ “Özel gayret gösterildiği açıktır.”
Gündem
2021-11-10 22:53

MİLLETVEKİLİ ADİL ÇELİK'TEN TEPKİ “Özel gayret gösterildiği açıktır.”

 

 

 

 

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Adil Çelik, Hasan Basri Çantay gazetecilik ödülleri töreni hakkında basın açıklamasında bulundu. 

 

Düzenlemesinde ve TBMM Başkanı’nın gelmesine vesile olan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin ödül töreninde hiç de hoş olmayan manzaraların ortaya çıktığını dile getiren Çelik şunları ekledi.


Milletvekili Çelik: Bilindiği üzere, Balıkesir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin açılışını yapmak üzere, TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop 5 Kasım 2021 günü şehrimizi ziyaret etmiştir. Bir hukukçu olarak Hukuk Fakültemizin açılışının, yine Anayasa Hukuku Hocası Sayın Şentop tarafından yapılmasını çok arzu ettim. Üniversite Rektörümüzün de konuya sıcak bakması üzerine Sayın Şentop’u şehrimize fakültenin açılışına onur konuğu olarak davet ettim. Güzel bir program olduğunu da düşünüyorum.

 

Aynı dönemde, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Ramazan Demir de Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödülleri verileceğini ve ödül törenine Sayın Şentop’u davet etmek istediğini belirterek bu konuda yardımımı istedi. Meclis Başkanımızı birlikte davet ederek aynı tarihte hem Hukuk Fakültesi açılışını, hem de Gazetecilik Ödülleri törenini gerçekleştirmek üzere program yapıldı.

 

Ancak, düzenlenmesine ve TBMM Başkanı’nın gelmesine vesile olduğum Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin ödül töreninde hiç de hoş olmayan manzaralar ortaya çıkmıştır.

 

Daha önce şahsımla ilgili yayınladığı yalan haber ve uydurma yorumlar nedeni ile hem mahkemeden tekzip kararı aldığım, hem de Basın İlan Kurumu’na şikâyet ettiğim, sonradan gazeteci kisvesine bürünmüş bir şahıs, ödüle layık görüldüğü gibi, bu ödülü takdim edecek kimse kalmamış olacak ki, büyük bir organizasyon mahareti olarak ödül takdimi görevi şahsıma tevdi edilmiştir.

Daha sonradan ödül alan ve verenlere baktığımızda, bu konuda özel gayret gösterildiği açıktır. Bu tablonun oluşması için de bütün protokol kuralları alt üst edilmiştir.

TBMM Başkanı’nın huzurunda yapılan bir törende, şehrimizin bazı küçük insanlarının güdük akıllarına uyup da bir tatsızlık yaşanmaması adına bu tabloyu görmezden gelmek belki mümkün olurdu. Ancak daha sonra ödül (!) alan basın organında yapılan haber ve yorum, yaşananların hiç de tesadüfi olmadığını açıkça ortaya koymuştur.

TBMM Başkan’ının katılımı ile güzel bir tören yapmak varken, aklı böyle işlere çalışan ve bundan medet uman insanların olduğu bir ortamda yaşamak, hele hele siyaset yapmak gerçekten zor…

Cemiyetin düzenlediği bu ödül töreninde yaşananlar kelimenin tam anlamı ile rezalettir. Ödülleri veren Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Ramazan Demir’den bir açıklama yapması yönündeki talebim, maalesef kabul görmemiştir. Bu durumda açıklama yapma görevi bize kalmış oluyor. Netice olarak bu ödül törenini düzenleyenler, bu mizanseni hazırlayanlar, kendi milletvekillerine, törenin düzenlenmesine büyük bir katkı sağlayan şahsıma karşı işledikleri ayıp ile maluldürler.


Bu haber 96 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir

SON YORUMLAR

Bengises [email protected] | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim