Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
BU VEDA BÖYLE OLMAMALIYDI
Gündem
2021-09-20 11:31

BU VEDA BÖYLE OLMAMALIYDI

 

 

 

 

 

 

Geçtiğimiz günlerde Mili Eğitim Bakanlığının aldığı karar ile, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon Birimine görevlendirilen Balıkesir İl Mili Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Balıkesir’e bir veda mesajı yayınladı.

 

Atamanın akıllarda soru işareti bırakmasının yanı sıra, bir veda zamanı bile bırakılmayıp, yerine apar topar Ali Tatlı’nın getirilmesi Balıkesir’i adeta şaşkına uğrattı.

Tüm bu şaşkınlık ve sıra dışı durum karşısında tevekkülünü koruyan, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon Birimine görevlendiren Yakup Yıldız, Veda mesajında şunları kaydetti:

 

Yıldız:

"Gideriz, nur yolu izde gideriz,

Taş bağırda, sular dizde gideriz.

Bir gün akşam olur biz de gideriz,

Kalır dudaklarda şarkımız bizim..."

 

Bu dünyada doğanlar ölmek, konanlar göçmek içindir. Hiç şüphesiz bizler de ebedî kalıcılar değiliz. Her inişin bir yokuşu, her yokuşun bir inişi olduğu gibi her başlangıcın da bir mutlaka sonu vardır. Elbette asıl olan şey hayatın size verdiği rolün ışıltısı değil bu yolculukta neler yaptıklarınız ve hangi izleri bırakıp nasıl hatırlanacağınızdır.

 

13 Şubat 2017 tarihinde şahsıma tevdi edilen Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevimden Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon Biriminde görevlendirilmem nedeniyle ayrılıyorum.

 

Bana bu güzel şehre hizmet etme imkânı sunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere; birlikte çalışma imkanı bulduğum Sayın Bakanlarımıza, Sayın Valilerime, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza şükranlarımı arz ediyorum.

Eksik yazma endişesiyle isimlerini zikretmekten kaçınacağım istisnasız tüm sivil toplum örgütlerine, eğitim sendikalarının yönetim kurulu üyelerine, dernek ve vakıf yönetim kurullarına, esnaf ve oda birliklerimize, Ticaret ve Sanayi Odası başkanımız nezdinde tüm iş adamlarımıza; İl müdürlüğümüz bünyesinde birlikte çalıştığım millî eğitim müdür yardımcılarıma, şube müdürlerime, tüm çalışma arkadaşlarıma ve ilçe millî eğitim müdürlerimiz ile bünyelerindeki çalışanlarına teşekkür ediyorum…

Balıkesir'deki görev sürem içerisinde tüm enerjimi, ülkemizin geleceği çocuklarımız için çalışan okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin motivasyonunu arttırmaya, onların iyi oluş düzeylerine katkı sağlayarak sinerji oluşturmaya gayret gösterdim. Bu süreçte en büyük desteği yine öğretmen arkadaşlarımdan aldım. Okullara ziyaretlere gittiğimde beni gördüklerinde ellerini birleştirip: "Müdürüm sizi bekliyorduk, ne zaman geleceksiniz?" diyerek bir beklenen olma duygusunu ilk defa bu kadar yoğun bir biçimde bana yaşatan meslektaşlarım, bilin ki gücünüz gücüm oldu. Evime gelip yorgunluktan bitap düştüğüm anlarda onlardan gelen mesajlar ile bazen gecelerimi uykusuz kılan ve durmadan koşmama zemin hazırlayan öğretmen ve okul yöneticilerime gönülden teşekkür ediyorum. 

Balıkesir'imizin güzide basın mensuplarına bu şehirde eğitim adına neleri hayal ettiğimizi ve neleri gerçekleştirebildiğimizi manşetlerine ve haber köşelerine taşıyıp medyada kalıcı izler bırakarak desteklerini esirgemedikleri için teşekkür ediyorum.

Ve son olarak Balıkesir halkına ve saygı değer velilerimize dualarında ve gönüllerinde bana yer verdikleri ve her şeyden önce bana inandıkları için teşekkür ediyorum.  

 

Özetle bir karıncanın hikâyesiydi yolculuğum...

Başlarken: "Allah'ım, görevden ayrıldığımda millete hizmet yolunda yaptıklarım ile Balıkesir sokaklarında gururla dolaşmayı nasip et!" duasıyla çıktığım bu yolda baki kalan bu kubbede hoş bir sada bırakabildiysem ne mutlu bana...

Hakkınızı helal ediniz.

Sürç-i lisan ettiysek affola...

 

Yakup YILDIZ

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü

 


Bu haber 298 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir

SON YORUMLAR

Bengises Gazetesi@ | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim