Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
PLEVNE İLOKULU ÖĞRETMENLERİ EĞİTİMİ TAMAMLADI
Gündem
2021-09-09 00:07

PLEVNE İLOKULU ÖĞRETMENLERİ EĞİTİMİ TAMAMLADI

 

 

 

 

 

“Ahşap Tasarım Atölyesi Öğretmen Eğitimi”

 

Geçtiğimiz günlerde Vali Hasan Şıldak'ın himayelerinde Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yürüttüğü BİGEP PROJESİ gerçekleştirildi.

 

BİGEP PROJESİ kapsamında Balıkesir Plevne İlkokulu bünyesinde tamamlanan AHŞAP TASARIM ATÖLYESİ'nde öğretmen eğitimi gerçekleştirildi. Öğretmen eğitimine katılan eğitimciler ahşap ile çeşitli tasarımlar ortaya çıkardı.

 

31.08.2021 – 01.09.2021 tarihlerinde Balıkesir Plevne İlkokulu’nda kurulan Üretim Becerileri Atölyesi’nde on üç öğretmenin katılımıyla, ilk gün BenMaker Ahşap Tasarım ve Şekillendirme Setleri kullanımı üzerine gerçekleştirilen eğitim ardından, ikinci gün Plevne İlkokulu öğretmenleri eğitim araç – gereci olarak 5-14 yaş çocuklara yönelik geliştirilmiş torna modülü, zımparalı testere modülü ve matkap modülü kullanarak içerik geliştirme eğitimlerini tamamladılar. Uygulamalı eğitimler sonunda onlarca proje geliştiren öğretmenler, farklı disiplinleri bir arada kullanarak üç boyutlu ürünler elde etti. Eğitim sonunda STEAM temelli eğitim yaklaşımını atölyelerinde nasıl uygulayabileceklerine dair detaylı bilgi edinen öğretmenler, heyecanla öğrencileri ile atölyede buluşmak istediklerini ifade etti.

 

Okul Müdürü Cevat Sarp, Okul Müdür yardımcısı Selçuk Ulu ve eğitime katılan bütün öğretmenler, Vali Hasan Şıldak’a, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız'a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Çetin Keren’e ve Balıkesir Organize Sanayi Müdürü Mesut Eray’a verdikleri destekler için teşekkürlerini ilettiler.

 


Bu haber 675 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir

SON YORUMLAR

Bengises Gazetesi@ | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim