Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ BALIKESİR’DE
Siyaset
2021-08-10 21:11

BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ BALIKESİR’DE

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına bu yıl 61.si düzenlenen Kurtdereli Yağlı Güreşleri’ne Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Milletvekili Mustafa Destici de katıldı.

 

6 ağustosta başlayıp 8 Ağustos’ta sona eren 3 günlük programın, 3. Gününe katılan Destici, rakiplerini mağlup ederek Başpehlivan olan ve ödülünü takdim ettiği Ali Gürbüz'ü ve Er meydanına çıkan güreşçileri hepsini ayrı ayrı tebrik etti.

9 Ağustos Pazartesi; Kuvay-i Milliye anıtı Fırıntaş Cafede Kahvaltılı basın toplantısı ile güne başladı. İl ilçe teşkilatları ve üyelerinin yer aldığı basın toplantısında; Genel Başkan Destici Şu açıklamalarda bulundu.

 

Müslüman Türk Milleti Yardımseverdir

Öncelikle Orman Yangınlarında hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. Ülkemiz son günlerde ardı ardına gerçekleşen yangınlarına Alperen Ocakları Vakfı – Alperen Kurtarma Ekibi olarak yardıma koştu. Yardımlara koşan bütün STK’lara şükranlarımı sunuyorum. Bu yangınlara eğer Millet olarak halk olarak yardıma koşmasaydık, bu kadar kısa sürede söndürülmezdi. Dedi.

Destici; T.C.’nin karılaştığı her olumsuz durumda Devlet karşısı herkes olumsuz tavırlar sergilemekte. Bir kısmı gafil, bir kısmı siyaseten yaptı. Bu işlerde Siyasi Rant peşinde olunmaz.

Burada bir yangın varsa; o yangın hep birlikte söndürülür. Çünkü bu ülke bizim, bu vatan bizim. Amerika’sından, Avrupa Birliği’nden, Rusya’sından, Çin’inden bu ülkeye fayda gelmez. Fayda gelemeyeceği gibi demokrasi de gelmez.

Bu kadar can kasteden, Törer örgütünün talimatıyla yaptığını itiraf ediyorsa; eğer idam olamıyorsa (ki anayasada bu yok) en azından bunu artık ömür boyu hapiste kalması ve bir daha gün yüzü görmemesi lazım. Dedi.

 

Trafik Kazalarının Nedenlerinin Araştırılması Lazım

Birkaç gündür gerçekleşen trafik kazalarına değinen Genel Başkan Destici, “Manisa-Soma, Balıkesir’de gerçekleşen kazalar var. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. İki haftadır yangınlar, seller, trafik kazaları üstü üste gelen felaketler oldu. Trafik kazalarındaki kayıplar, sel ve yangınlardaki kayıplarımızdan daha fazla. Bu durumun araştırılması gerekir. Diye konuştu.

Kurtdereli Güreşlerine katılan Destici, Balıkesir’in bu kültüre sahip çıkmasını takdir ettiğini belirterek, bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

 

BBP Genel Başkanı Destici:

“5 Bin Üye Sayısı Hedefimiz”

Kıymetli dava arkadaşlarım, Ben Balıkesir teşkilatına, ilçe teşkilatlarına üyelerine bu zamana kadar yaptıkları çalışmalara teşekkür ederim. İnanıyorum ki; arkadaşlarımız bundan sonra daha büyük bir aşkla, gayretle çalışmalarını sürdürecekler.

28 Büyükşehir’in yılbaşına kadar 5 bin üye yapmasını hedefliyoruz. Buna Balıkesir’de dâhil. Bunu yapan Büyükşehirler var. Balıkesir’in de yapacağına inanıyorum. Diyerek açıklamalarda bulundu.

BBP Balıkesir İl Başkanından söz alan Destici aynı anda bütün teşkilattan da aynı sözü aldı. Üye sayısının yanı sıra Bazı ilçelerin teşkilatlarının yenilenmesi, eksikliklerinin tamamlanması gerektiğine değinen Destici, Bu kadronun bunu yapacağına inandığını belirtti.

 

Valilik Ve Büyükşehir Belediyesi Ziyareti

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Mustafa Destici Programında yer alan ziyaretlerinden diğerleri de Balıkesir Valisi Hasan Şıldak Ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz oldu. Gündemdeki konular ve Balıkesirle ilgili istişarelerde bulundular. 

 

Şehit Veli Aycan’ın Cenazesine Katıldı

Destici yine gün içerisinde; Görevli olarak gittiği Kurtdereli Güreşlerinde trafik kazası geçiren ve hayatını kaybeden Motosikletli Zabıta Memuru Veli Aycan’ın cenaze törenine katıldı.