-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

CEHAPE Kâbusu

Durup dururken aklıma geldi; Balıkesir’i CHP yönetseydi nasıl olurdu?

23:10:49 | 2022-01-14

reklam 5 

Hiç düşündünüz mü? Hadi birlikte biraz düşünelim.

CHP Balıkesir’i yönetseydi öncelikle basını kontrol altına alırdı. Mesela Ak Partili ilçe belediyelerine en çok saldıran basına en fazla ödemeyi yapardı. Ak Partili milletvekillerine hakaret eden, aşağılayan ve iftira eden basın, CHP’li belediye yönetiminin gözdesi olurdu. En kabarık faturaları onlar keserdi. Basın daire başkanı Ak Partililere en çok iftira atan basını, her ay kabarık faturalar haricinde bir de cumhuriyet altını ile ödüllendirirdi. Hatta her ay Ak Partili milletvekillerine hakaret yarışması, Ak Partili ilçe belediye başkanlarını itibarsızlaştırma yarışması gibi yarışmalar düzenler ve törenle ödüllerini takdim ederlerdi.

Mesela CHP yönetseydi Balıkesir’i; Ak Partiye oy veren ilçeleri cezalandırır ve o ilçelere hiçbir yatırım yapmazdı. CHP’ye oy veren ilçeleri ise ödüllendirir, o ilçeler için tüm imkânları seferber ederdi. 20 senedir yol isteyen Savaştepe’yi görmezden gelir, her dönem CHP’ye oy veren Erdek Belediyesinin isteğini 24 saat içinde yerine getirirdi.

CHP heykelleri sever bilirsiniz. Heykel olsun da nasıl olursa olsun. Çekirdek çitleyen eşek heykeli bile yaptı CHP’li belediyeler. Balıkesir’i de CHP yönetiyor olsaydı heykel sempozyumlarımız olurdu gül gibi. Hatta su altına heykel galerisi falan yapardık.

Elbette Ak Partinin en çok oy aldığı kırsal kesimi cezalandırmayı da unutmazdı CHP. Elinden hiçbir şey gelmese kırsal mahallelerin su ücretlerine %300 gibi bir zam yaparak Ak Partiye en çok oy çıkan kırsal mahalleleri cezalandırırdı CHP’li yöneticilerimiz.

Bir de Ak Partinin en çok oy aldığı Sakarya, Vicdaniye, Maltepe gibi merkez mahalleler var. Balıkesir’i CHP yönetseydi; belediyemizin sözcüsü bu mahalleleri VAROŞ diyerek aşağılama cesareti bile gösterirdi. Hani derler ya “dervişin fikri neyse zikri de odur”. Kendileri sosyete beyefendisi oldukları için onlara göre bu mahalleler varoştur. Kendi varoşluklarına bakmaz böyle kocaman kocaman laflar ederlerdi.

Dahası Türk-İslam toplumunun ahlaki yapısını bozmak üzere programlı bir şekilde ve sanat adı altında yaptığı rezilliklerle bilinen ve Müslüman kadınları aşağılamayı marifet zanneden sözde sanatçıyı makamda ağırlardı bu CHP. Ayvalık bölgesinde imar işlerini görüşüp, milleti varoş diye aşağılayan ağızlarıyla sözde sanatçıya ilçe belediye başkanlığı teklif ederlerdi. Sonra da Balıkesir’in tanıtımını konuştuk diye basına fotoğraf servis ederdi bu CHP. Sanki memlekette Balıkesir’i tanıtacak hiç kimse kalmamış gibi…

Eğer CHP yönetseydi Balıkesir’i, ne kadar Erdoğan düşmanı varsa, ne kadar “dış güçlerin yerli işbirlikçisi” varsa onları bulur ve onlarla kanka olurlardı. Hatta onları İstanbul’da sık sık ziyaret eder, onlara çeşitli bahanelerle para aktarırlardı. Hükümete ayar vermeye çalışan 103 Generalin yazdığı bildirinin bizzat talimatını veren Işık Biren Paşa var ya, işte onun danışma kurulu üyesi olduğu büyük kulüp müdavimi şahsa ait dergiye röportaj verirdi mesela CHP’li belediye başkanımız. Belediye başkanımızla birlikte CHP il başkan yardımcımız da aynı dergiye reklam yaptırır, sonra da büyük kulüp müdavimini “abim” diye paylaşırdı. Rotschild’in Türkiye temsilcisinden eğitim alırlar ve bu eğitim karşılığı kabarık faturalar öderlerdi.

Balıkesir’i CHP yönetseydi düşüncesi bile tam bir kâbus. Yazamadığım o kadar çok şey var ki…

Neyse ki cânım şehrimizi Ak Parti yönetiyor hem de şiir gibi.

Selam ve dua ile…

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :  

Tümü