Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Elif Hilal Aydoğan
23 Nisan
27.04.2021

 

Merhaba. Bu hafta size 23 Nisandan bahsedeceğim.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Atatürk biz çocuklara armağan etti. O gün Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır.

Aslında bu bayram okullarda kutlanırmış. Güzel kıyafetler giyerek, öğrenciler okullarda gösteri yaparlarmış. Ama ben iki yıldır 23 Nisanı korona hastalığından dolayı evde kutlamak zorunda kalıyorum.

Biz bu yıl yine süslemeler yaptık. Annem ve babam bana bir sürü süsleme malzemesi aldı. Bayrak, balon, renkli kâğıtlar… Bir gün önceki gece annemle hemen hazırlanmaya başladık. Balonları şişirdik. Renkli kâğıtlara yazılar yazdık. Biz zaten annemle böyle etkinlikler yapmaya alışık olduğumuz için hemen hallettik yazıları. Sonra perdemizin ortasına hepsini düzenli olarak astık.

Bu arada o gün akşama kadar çalışarak 3 kıtalık şiir ezberledim. Sonra akşam süsleme bittikten sonra şiirimi o süslediğimiz yerin önünde okudum. Annem de çekim yaptı. Çekimler çok komik oluyor. Olmadı sil baştan diye diye en sonunda ayarlıyoruz.

Sonra çektiğimiz videoyu öğretmenimize attık. Sınıf arkadaşlarım da aynı şeyleri yapmış. Onlar da videolarını gönderdiler. Ve hepimizin videosunun olduğu video yaptılar.

Ben Bayramı evde kutladığımız için çok üzülüyorum. Evdeki perdeyi camı süslemek yerine arkadaşlarımla sınıfımı süslemek istiyorum. Hatta Milli Eğitim Müdürü Yakup Öğretmenimden rica ettim. Seneye lütfen bayramımızı okulumuzda kutlayalım diye. O da eğer seneye korona giderse ve okullar açık olursa 23 Nisan Bayramını bizim okulda beraber kutlayalım dedi. Çok mutlu oldum. Şimdi bir yıl sonra nasip olursa gerçekleşecek bayramı hep hayal edeceğim.

Siz büyükler lütfen biraz daha dikkatli olun. Bizler de bayramlarımızı rahat rahat kutlayalım.


Bu yazı 343 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir

SON YORUMLAR

Bengises Gazetesi@ | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim