Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Ramazan Narin
CORONAVİRÜS SALGININDA VATANDAŞ BEN...
14.04.2021

_________ ÖLÜMLERDEN ÖLÜM BEĞEN ! 21. YY ın keyfini sürecektik güya ! Süremedik ve belamızı bulduk ! Allah belanızı versin ! Diye ilenenler artık ilenmesinler, verdi ve daha fazlasını kaldıramayız, ne yalan !


COVİT-19 olmayalım aman diyerek, 2020 nin MART ayından, ama 2019 un ARALIK ayından beridir, istim üzerindeyiz. Öldürücülüğünü geçtik, BULAŞ marifeti çok olan, bir bela ile uğraşıyoruz!


Bana bişey olmaz diyenler veya benim gibi ‘ANTİCORONAYIM ULAN !’ diyerek belaya salvo yapanlar var da, bana bulaşmaz! Sadece züğürt tesellisi !


Bandırma dışındaki Oğlum...

Geçende artan vakalara rağmen, merkez bankasının kasası eksiye düşünce, sayın hükümetimiz covit tedbirlerini yumuşattı ve lebaleb kongreler yaparak, millete örnek olup, ilkokulları yüzbeyüz eğitime açmıştı ya... Muhtemelen benim torun, okuldan eve getirmiş belayı ! Önce annesi, sonra da (oğlum) babası, testlerde pozitif çıkmışlar ve evlerinde karantinadalar hala. 2. Evre karantinadalar. Yaptığımız, yapabildiğimiz veya elimizden gelen tek şey, her gün telefonlarla görüşmek ! Gelelim mi diyorum, ‘şaşırdınız mı, elbette gelemezsiniz, oturun oturduğunuz yerde’... Düşündüm de, Tanrı , benim de sizin de çocuklarınızı korusun, karantina sürecinde evine giremediğimiz bir hastalık süreci...Torunları da, çocukları da... tedirginlikten dolayı daha çok özledim ama gidemiyorum, gitsem de evine giremiyorum falan...Yani, elimden gelen hiçbirşey yok ! Çaresizliğe bakar mısınız ?


Yaa, hastaneye yatırılsalar? Orada da, COVİT bölümüne sağlıklılar giriş yapamıyormuş ! Yani Tanrı korusun, evladınız, torununuz, anne veya babanız fark etmez... entübe olup hastaneye yatsa, siz orada da çaresizsiniz ve yaklaşamıyorsunuz !


Tanrı korusun...bela yakınınızı aldıysa ne yapacaksınız ? Sağken, yanına yaklaşamayın, ölüsüne de yaklaşamayacaksınız ve onu toprağa verirken bile, görevlileri seyredeceksiniz ! Travma !


Bunlardan büyük acı olur mu ? Böyle bir belada, yakınını kaybedenlerin acısını tahayyül ettim, empati yaptım da... COVİT e küfrederken, covitin bu kadar yükselmesinde ihmali ve kastı olanlara, LANET okudum ne yalan ! Tevekkül önerecekler size, sabır önerecekler ve takdir-i ilahi diyecekler size, sakın ha... isyan etme, sende günaha girersin, senin yüzünden, ölün bile cehenneme gidebilir !


Tahayyül ve empatimin bile, bana şu an nasıl bir acı ve ızdırap ve stres verdiğini , bir düşünün isterseniz. Siz de empati yapın !


ÜLKEMDE MEVCUT DURUM NE ? TESPİT EDELİM Mİ ? Geçtiğimiz günlerde Balıkesir Valimiz Hasan ŞILDAK, covit tedbirlerini yerinde denetlemek için Bandırma ya gelmişti de... Gazeteci olarak talep edip sormuştum. -“ Bandırma yı kıpkırmızı gösteriyorsunuz da, yanınızda kaymakamımız var, Sağlık Müdürümüz var...Bandırmadaki TEST sayı sonuçlarını, vaka sayı ve sonuçlarını, basın olarak bize versinler de, bizde Bandırmalıları uyaralım ! “ DEDİM. Valimiz, yasak ! yetkimiz yok ! veremeyiz dedi.


Belediyeye gittim... biz kurum olarak alıyoruz sonuçları ama, bizim de açıklama yetkimiz yok ! Dedi.

Hastaneye gittim... veremeyiz dedi. Bakanlığa bildiriyoruz, oradan isteyeceksiniz ! Dedi. Aile Hekimimize gittim...O dahi ; sadece kendisinde kayıtlı olan kişilerin, o da test olmuşsalar... covit olup olmadıklarını biliyor ? Bandırma ile ilgili bilgilere, o da ulaşamıyormuş ! Bir zamanlar, o sağlık ocaklarının koruyucu hekimlik görevleri vardı da sanırım koruyuculuk da Hıfsı Sıhha Enstitüsü gibi kaldırılmış, şimdi uyduruktan, Hıfsı Sıhha Kurullarımız var !


Bir tek SAĞLIK BAKANLIĞI kalmıştı gidemediğim, Ankaraya gidip eli boş geri dönmektense, bakanlık bürokrasisinde çalışan, bir arkadaşımı aradım...Türkiye geneli bilgilerini bile, sadece BAKAN Bey açıklayabiliyor, bizim illere veya ilçelere göre derlenmiş bilgileri paylaşma hakkımız da yok, yetkimiz de yok, yarın sen bi şekilde ulaşıp gazetende yazarsan, ulaştığın kişiyi de, kendini de yakarsın ! Tamam ulaşmayacağım o bilgilere anasını satayım, sizin olsun !

NEYMİŞ ? Dünyada 3., Avrupada 1. Sıraya çıktığımız COVİT-19 vaka ve ölüm sayılarına dair bilgilere, ulaşmamız mümkün değilmiş ! PANDEMİ ESRARI !


Bilgilerin saklanmasının takdirini, siz okuyanlara bırakıyorum. Bilsek ne faydası olacak diyenlerinizde vardır, bilmemiz gerek diyenlerinizde...Ben ; bilmemiz gerek diyenlerdenim.


ÖLÜMLERDEN ÖLÜM BEĞEN ! Diyemez kimse ve dememelidir de..!


Bakın arkadaşlar, işbu COVİT-19 Belasında, eğer suni ve sistematik bişeyler varsa, sadece TEST KİTLERİNDE yapacağınız bir kasıt ve hile ile, insanlığı tehdit edebilir ve istediğiniz kadar sayıda da nüfusları azaltabilirsiniz arkadaş...TEST KİTLERİ de bir garip, kimisi burundan, kimisi ağızdan alıp test ediyor sözde de, NEGATİF-POZİTİF demesine nasıl güveneceğiz BİLMİYORUM ? Aynı kişi, aynı gün negatif, aynı gün pozitif çıkabiliyor/MUŞ mesela...


Negatif olduğu halde, pozitif muamelesine tabii tutulan birini düşünelim. COVİT-19 un ilacı yok aslında da, pozitif çıktı iseniz bir torba (aslı SITMA İLACI) ilaç veriliyor size ve ilk gün sabah 8, akşam 8 16 tane hap yutuyorsunuz ! Hap yutuyorsunuz da, hapı yutmanız da mümkün oluyor. Çünkü bu denenen ilaçlara karşı vücudunuzdaki yan etkiler, önceden tetkik edilmiyor. Bu ilaçların neyi tetikleyip-neyi tetiklemediğini de bilmiyoruz. Doktorlarımızın görevi şu...5 metre öteden yüzünüze bakıp Test yaptırıyor, sonuca göre pozitif iseniz ya eve karantinaya yollayıp, arkadan bir torba ilacını gönderiyor, ya da ağır ise; hastanede covit bölümüne yatırıyor ve o ilaçlar, orada size veriliyor...


Ve her gün duyduğumuz gibi veya çevremizden gördüğümüz gibi, pek çok hastanede yoğun bakımlarda tedavi gören covitlilerden, bir kısmı ölüyor ! Ölüyor da, COVİTTEN ÖLDÜ denilen bir hastanın ÖLÜM RAPORUNU istedim oğlundan mesela. Babamı covitten kaybettik dedi bana. Rapora baktım ; ölüm nedeni : “BULAŞICI HASTALIK” diye yazıyor !


Ölüm nedenlerinin COVİT-19 veya CORONAVİRÜS diye yazılmasının veya yazılmamasının, ülke avantajı var mıdır bilemem veya dezavantajı ! Parasal tarafı var mıdır, olabilir mi ?


Ama hepimizin bildiği gibi, covitten ölenlerin sayısı Sağlık Bakanlığınca da bir ara gizlenmiş ve baskı gelince de o rakamlar güncellenmişti de, vaka sayıları ve ölüm sayıları aniden değişmişti tablolarda! Hatırlıyorsunuz değil mi ? O günden beridir Sağlık bakanlığı verilerine, artık şüpheyle yaklaşıyorum.


GELELİM BUGÜNE...

Eskiden insanlar katalog hastalıklar ve yaşlılık ve kazalar nedeniyle ölüyordu da, kalpten, kanserden, tansiyondan, şekerden, gripten ve zatürreden ölüyordu da...şimdi kalpten ölen yok mu ? Şekerden ölen yok mu ? Duymuyoruz ! Dünyanın, grip virüsünden ölen sayısı yıllık 7 milyon idi de, şimdi kaç ? Sahi gripten ölen kaldı mı artık ? Gripten ölenler 8 milyon oldu da, covitten ölenler 10 milyon mu ?


İstatistik veya KIYAS dediğimiz, bir bilim dalı var. Bandırma da 2019 Yılındaki ölüm sayıları ve günlük ortalaması, kaç mesela ? Bu kayıtlar, Belediye de ve Mezarlıklar Müdürlüğünde var. İlçe Sağlık Müdürlüğünde de var. Geçtiğimiz günlerde gittim Bandırma Şehir mezarlığına da... Eskiden hazır açık mezar sayısı 15-20 tane idi, şimdi baktım 40-50 tane açık mezar var...Ölülerini bekliyor ! Bizi bekliyorlar muhtemelen ve hazır hazır açıvermişler, kepçeyle bi dolu...Bu açık mezar çokluğu bir salgını işaret ediyorsa da, benin duyumlarıma göre, verilmeyen bilgilerdeki karanlık yüzünden şüphelerimiz var! Bandırma günlük ölüm ve gömü sayısı kaç ?


Mesela ; 2019 yılında Bandırma merkezdeki ÖLÜM ve GÖMÜ Sayısı ortalama 4-5 iken, işbu salgın nedeniyle şimdi bu rakam, 10-15 e falan mı yükseldi ? Günde 15 sela duydunuz mu hiç ? Yoksa, bir hafta, her öğlen MEZARLIĞA gidip, kamp mı kuralım GÖMÜLERİ saymak için ? Bilgileri karanlıkta tutarsanız, o kampı da kurarız efendim ! Kahrol CORONAVİRÜS, al sana BOMBA !


12/04/2020 NOGAYTÜRK


Bu yazı 448 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir

SON YORUMLAR

Bengises Gazetesi@ | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim