Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Mustafa Süs
BOYU KÜÇÜK BORCU BÜYÜK ADAM
25.01.2021

 

Ayrı gayrı olmayı ne dinimiz hoş görür ne kültürümüz ne de dinden imandan uzak toplumlar hoş görür… Birlikten kuvvetin doğduğunu, doğan kuvvetle de çok büyük işler yapabileceğimizi her birimiz biliriz. Hepimizin üzerine büyük işler düşüyor. Şimdi işimizi gücümüzü bırakıp “Erdoğan tasfiye edilecek.” duyumu alan sahiplerine olan Düyûn-ı Umûmiye borcuna mahsuben bunu da uluorta dillendiren boyu küçük borcu büyük adamın yanında konuşlanmamız gerek. Öyle ya! Vakit birlik vaktidir. “Ama o Erdoğan’ı yalnız bıraktı, kavline sadık olmadı, ağzından çıkanı kulağı duymadı.” gibi lafları bir kenara bırakın…  “Hem Erdoğan da Erbakan Hoca’dan ayrılmadı mı? Erbakan hoca iktidarda idi Erdoğan ayrıldığında, yüzde 50’den fazla da oyu vardı, askeri vesayeti falan tamamen tasfiye etmişti…” Boyu büyük, borcu büyük adamın etrafında acilen toplanmamız gerekiyor. Hatta iş güvenliği uzmanları, Erdoğan’ı tasfiye sürecinde “borcu büyük” adamın etrafına sarı çizgilerle “acil toplanma merkezi platformu” oluşturmalılar. Borcu büyük adam belli ki almış sufleyi, üfürüyor.

Son zamanlarda herkesin hatta fırıldakların bile çok hoşuna giden bir söz dolaşıma girdi, epey de ilgi gördü bu cümle: “Rüzgârsız havada dönen fırıldağın mutlaka bir üfleyeni vardır.”

Üfleyene mi dikkat kesilelim, fırıldağa mı? Yoksa her ikisine de mi?

Onu bunu bilmem, milletcek bizim hemen borcu büyük adamın yanında yer almamız gerek.

Durup dururken söylenmedi bu sözler değil mi?

Türkiye’nin geleceğini düşünmese böyle laflar eder mi borcu büyük adam? Hem Gelecek de kurulmuş yaprak partisi olarak… Erdoğan da bilmiyor ki işi canım… Adam ölene dek koltukta oturacaktı, koltuğun fırlattığı adam şimdi Erdoğan’a gözdağı veriyor… Bu boyu küçük, borcu büyük adam bir keresinde benim de hazır bulunduğum bir toplantıda burnunu yokuş yukarı kaldırarak şu cümleyi kurmuştu: “Ben hiç koltuğun peşinden koşmadım, koltuk benim peşimden koştu.”

O an Vizontele filminde; “Ne konuştun lan karıyla? Sorusuna cevap veren Cem Yılmaz’ın o müthiş cevabı gelmişti aklıma. Kim? Karı benle konuştu…” Konuşan karı da Biden midir nedir? Erdoğan’dan ayrılınca beni ara dedi, diye devam eder bu replik… Boyu küçük, borcu büyük adamın yanında toplanalım da Erdoğan’ı sattığı gibi milleti de satsın Borcu olan kim varsa onlara…

_________

Hayvan severlere müjde: Kedi köpek harici, dağlarda açlıktan ölen kuşlara da arpa buğday serpme imkanı verdi kar yağışı, haydi yine iyisiniz…

Mustafa SÜS

 

 

 

 

 


Bu yazı 308 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir

SON YORUMLAR

Bengises Gazetesi@ | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim