Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Kuşçu
KOMPLO TEORİSİ
20.10.2020

 

 

Komplo teorilerini çok sevmem, çok da itibar etmem aslında. Ancak bazen, bazı olayları anlamakta, analiz etmekte güçlük çektiğimiz olur. İşte öyle zamanlarda komplo teorileri inandırıcılık kazanır.

Geçtiğimiz günlerde izlenme oranları yüksek bir tv programı Balıkesir’deydi. İyi de oldu aslında şehrimizin tanıtımı açısından. Bu tür faaliyetlerin sayısının daha da artması tek temennimiz. Balıkesir ülke gündeminde hak ettiği yerde olmalı.

Herkes gibi ben de bu programda üniversiteden bir isim olmadığını görünce hayal kırıklığı yaşadım. Bilindiği gibi Balıkesir’de 1975 yılından beri varlığını sürdüren bir Turizm Fakültesi var. Fakülte bünyesinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü var. Biraz araştırdım, ülkemizde Gastronomi bölümleri arasında hatırı sayılır bir yeri var, ulusal ve uluslararası birçok başarısı var. Hatta Üniversitemiz Turizm Fakültesi, ÜNİAR Devlet Üniversiteleri Sıralamasında birinci sırada. Ancak ne hikmetse ilgili programda yüksek miktarlarda para ödeyerek kitap yazdırdığımız yazarımız var ancak Üniversitemizin Gastronomi bölümünden hiç kimse yok.

Unutulmuştur, dikkatten kaçmıştır diyeceğim ama diyemiyorum. Neden mi? Geçtiğimiz günlerde Balıkesir Şehir Hastanesi bir afiliasyon anlaşması imzaladı. Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi dururken gittik İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Tıp Fakültesi ile imzaladık afiliasyon anlaşmasını. Akıl alır gibi değil, kimin fikri bu? Neden Balıkesir Üniversitesi değil de Sağlık Bilimleri Üniversitesi? Bu işin arkasında kim ya da kimler var? Elbette biz biliyoruz bu soruların cevabını, yeri ve zamanı gelince de yazarız yine buradan.

Bitti mi, elbette bitmedi. Balıkesir Üniversitesinde bir DEKAN var. Onun döneminde fakülte başarı sıralamasında yerlerde sürünüyor. Fakülte içerisinde akıl almaz skandallar konuşuluyor. Malum dekanın döneminde yaşanan olaylar tam bir skandallar zinciri. Ancak bu dekanımızın en önemli özelliği sıkı bir 28 Şubatçı olması. Başörtülü kardeşlerimize 28 Şubat döneminde zulmü zirvede yaşatan bu dekanımız, Üniversitelerde Anayasa değişikliği ile başörtüsü serbestliği sağlandıktan sonra bile, Anayasaya rağmen başörtüsü yasağını ısrarla uygulamış bir kişi. Bu pencereden baktığımız zaman ilgili kişinin hem geçmişi hem de görev yaptığı süre içerisinde Fakültenin başarısının inanılmaz şekilde düşmüş olması tekrar atanmasının önünde çok büyük bir engel. Ancak ne oldu biliyor musunuz? Bizim çok büyük büyüklerimiz, aralarında karar alıp, Üniversite yönetimine biz bu adamın tekrar dekan olarak atanmasını istiyoruz dediler. Atansın ki; bu fakültemizde skandallar devam etsin, eğitim seviyesi iyice düşsün, hiç kimse bu fakülteyi tercih etmez hale gelsin. Atansın ki; Balıkesir’imiz milletimizin değerlerine düşman yönetici nasıl olur görsün. Bu konuyu daha uzun bir şekilde ilerleyen sayılarda ele alacağız, o zaman isim isim herkesi buradan yazacağız.

Bakın geçtiğimiz günlerde haberleri yapıldı. Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi için ek 400 yataklı bina yapılması konusunda Üniversite yönetiminin bir talebi var. Bu anlamda tüm siyasilerden ve yetkililerden de destek bekliyorlar. Şimdi göreceğiz bakalım 28 Şubatçı zihniyetin arkasında DAĞ gibi duran vekillerimiz ve yetkililerimiz Üniversite Hastanemizin bu talebi arkasında da aynı kararlılıkla durabilecek mi? Bildiğim kadarıyla şu ana kadar Ak Parti Milletvekili Sayın Adil Çelik bu konuyla yakından ilgileniyor. Ancak diğer etkili yetkili ve dahi çok büyük büyüklerimizin konuyla ilgilendiğine dair bir bilgi ulaşmadı. Eğer varsa onu da buradan yazarız.

Hasılı; tüm bu gelişmeler ışığında baktığımızda sanki bir el Balıkesir Üniversitesinin başarısızlığı için özel bir çaba sarf ediyor. Umarım sadece bir komplo teorisidir bu; ancak bakıldığında mevcut üniversite yönetimi bir şekilde şehir ile bütünleşme çabasındayken, bu kadar ötelenmesi akıllarda soru işaretlerine neden oluyor. 28 Şubatçı Dekan konusundaki desteğinizi biz Üniversite Hastanesinin ek binası içinde bekliyoruz çok büyük büyüklerimiz. Bakalım bu sadece bir komplo teorisi mi? Değil mi?

Selam ve Dua ile…


Bu yazı 1617 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir

SON YORUMLAR

Bengises Gazetesi@ | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim