Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
PANDEMİ BAYŞAD’A ENGEL OLAMADI
Gündem
2021-04-03 17:56

PANDEMİ BAYŞAD’A ENGEL OLAMADI

 

57. Kütüphane Haftası Etkinlikleri

BAYŞAD (Balıkesir Yazarlar Ve Şairler Derneği) 57. Halk Kütüphaneler haftası nedeni ile Söyleşi ve Okuma etkinlikleri gerçekleştirdi.


29 Mart 04 Nisan 2021 tarihleri arasında kutlanan “Pandemi Sürecinde Yayımcılık ve Kütüphanecilik” olarak belirlenen 57. Halk Kütüphaneler Haftasında, ilk olarak BAYŞAD Üyelerinden Metin Savaş zoom üzerinden “Pandemi Döneminde Edebiyat” konulu konuşma gerçekleştirdi.

İkinci etkinlik olarak BAYŞAD Yönetim Kurulu üyelerinden Ve Balıkesir Lisesi Emekli Edebiyat Öğretmenlerinden Yusuf Akgül, “Kütüphane haftası ve Balıkesirli ünlü yazar Ömer Seyfettin üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

Ana teması “Pandemi Sürecinde yayımcılık ve Kütüphanecilik” olarak belirlenen bu hafta, tüm ülkede farklı etkinliklerle kutlanırken Sultan Alparslan Kültür Evi’nde düzenlenen ve kısıtlı sayıda katılımcının bulunduğu etkinlikte Ömer Seyfettin ile ilgili bir söyleşi gerçekleştirildi. Balıkesir İl Halk Kütüphanesi Müdürü Orhan Onocak, Altıeylül Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Abdüllatif Özer ile Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Gülçin Yurdakul’un konuşmalarının ardından başlayan söyleşiden sonra katılımcılara Ömer Seyfettin’in Forsa ve Kızıl Elma hikâyelerini anlatan imzalı kitaplar Yusuf Akgül tarafından hediye edildi. BAYŞAD adına katılımcılar ile birlikte kütüphaneye de toplamda 100 adet kitap bağışında bulunuldu.


Etkinlikler kapsamında son gün BAYŞAD üyeleri arasında kitap okurken çekilen fotoğraflar yer aldı. #bayşad ve #balıkesirokuyor etiketleriyle sosyal medya hesaplarından birçok üyenin sinerji oluşturmak amacı ile yaptığı paylaşımlar dikkat çekti. 

BAYŞAD Başkanı Gülçin Savaşaneril Yurdakul; “Kitap okumadan geçen bir gününüz oluyor mu? Benim olmuyor. Olamıyor. Başucumda daima bir kitap bulunur. Gün sonu, el ayak çekilince, dünya işleri bittiğinde usulca sığınırım en güvenli limana… Çok yorgun olsam da, bir kaç satır eksiltmeden göz yummam. Tabiri caiz ise sayfalarda rüyaya dalmaktır yaptığım. Bugün 57. Kütüphane Haftası etkinliğimizin son gününde hiç olmazsa 30 dakikamızı okumaya ayırıyoruz. Kitap temalı fotoğraflarımızı da #balıkesirokuyor etiketi ile sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyoruz. Yazmanın ve okumanın önemini kavrayan, düşünen ve yazan insanların değerini bilen bir toplum olmak yolunda ümit varız.” Diye açıklamada bulundu.


Bu haber 105 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir

SON YORUMLAR

Bengises Gazetesi@ | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim