Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
VOLKSWAGEN ŞOV VE KAANLAR GIDA
Gündem
2019-06-27 15:53

VOLKSWAGEN ŞOV VE KAANLAR GIDA


VOLKSWAGEN ŞOV…


İlk açıklama Ahmet Akın’dan geldi, sonra Mustafa Canbey katıldı bu çağrıya. Hemen arkasından Faruk Kula, Rahmi Kula ve Hasan Eğinlioğlu ortak açıklamayla Volkswagen’i Balıkesir’e davet ederek adeta şovlarını yaptılar. Siz bir basın açıklaması ile hemen fabrikanın geleceğini mi sanıyorsunuz?


Aslında siz de biliyorsunuz ki bu şekilde şehre yatırım falan gelmez. Sonuç mu; Volkswagen kararını verdi, fabrika Manisa’ya kuruluyor. Peki Volkswagen bu kararı 1 gecede mi verdi? Tabi ki hayır. Manisa’daki yerel basının şubat 2019 döneminde yaptığı haberleri incelerseniz Manisa’nın yerel dinamiklerinin aylardır bu işin peşinde olduğunu görürsünüz. Nihayet bu günlerde kararın kesinleştiği ve fabrikanın Manisa’ya kurulacağı konuşulmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde de resmen açıklanacak. Peki bizim siyasilerimiz ve ŞEHRİMİZİN YEREL DİNAMİKLERİ ne yapıyorlar? Volkswagen kararını kesinleştirdiği günlerde arka arkaya adeta şov yapıyorlar. Neymiş efendim Balıkesir bu iş için en uygun yermiş.


Efendiler bırakın şov yapmayı, daha önce hatırlarsınız yerli otomobil fabrikası için İsmail Uğur bir çağrıda bulunmuştu. Sonrasında BBP il teşkilatı bir platform oluşturup şehrin tüm dinamiklerini bir araya getirmeye çalışmıştı. Hanginiz o zaman samimi bir şekilde destek verdiniz. Siz sadece riyakarca açıklama yapar, şov peşinde koşturursunuz. Geçtiğimiz günlerde Kaanlar gıda Balıkesir’e yatırım yapmak üzere geldi, bir toplantı yapıp boy boy fotoğraf paylaştınız. Sonuç ne? Kaanlar Gıda gerçekten yatırım yapacak mı Balıkesir’e? Yer gösterdiniz mi, Kaanlar Gıda yetkililerine? Balıkesir’de yatırım yapması için ne gibi avantajlar sağladınız mesela? Siz bu sorulara cevap vermeden biz söyleyelim. Günlük ortalama 1000 ton süt işlemeyi hedefleyen Kaanlar Gıda ortalama 10.000 aileye geçim kaynağı olacak. Fabrikasında ortalama 600 kişi istihdam edecek. Özellikle kırsal mahallelerimize ciddi manada can suyu olacak. Mesela Aydın ili konunun ciddiyetini kavramış ve Kaanlar Gıda’ya ücretsiz yer tahsis edelim teklifi götürmüştür. Bu teklife rağmen Kaanlar yatırımı Balıkesir’e yapmak istemişler. İddia o dur ki; O toplantıda bırakın ücretsiz arazi tahsis etmeyi bizim şovmenlerimiz, İsmail Uğur döneminde metrekaresi 80 lira olan arazi için 200 lira isteyerek adeta Kaanlar Gıda’nın Balıkesir’de yatırım yapmasının önüne geçmişlerdir.


Şimdi buradan başta Yücel Yılmaz olmak üzere şehrin tüm dinamiklerine bir çağrımız var. Bırakın şov peşinde koşmayı da yukarıdaki iddialar doğru mu değil mi? Eğer doğru değilse en kısa zamanda Kaanlar Gıda’nın önünü açın ve Balıkesir’e yatırımın müjdesini verin. Aksi takdirde bu iddialar sizin peşinizi bırakmayacak, biz de bu haberlerin takipçisi olmaya devam edeceğiz.

sanalbasin.com üyesidir


Bu haber 1683 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir

SON YORUMLAR

Bengises Gazetesi@ | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim