Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
MİLLETVEKİLİ AYDEMİR:
Siyaset
2020-01-24 00:19

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR:

 

 

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Çocuk Hakları Alt Komisyonu Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu başkanlığındaki komisyon üyeleriyle birlikte Şanlıurfa'ya ziyaret gerçekleştirdi.


Milletvekili Aydemir ve Çocuk Hakları Alt komisyonu gerçekleştirdikleri Şanlıurfa ziyareti kapsamında Mevsimlik işçiler, aileleri ve çocuklarıyla birlikte (GAPTEM ) GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Tarımsal Eğitim Merkezi'nde çocukların karne heyecanına eşlik ederek çocukların heyecanına ortak oldu.

 

Milletvekili Aydemir ve komisyon üyeleri tarımsal işçiler ve aileleriyle birlikte tarım işçilerinin sorunlarını dinleyerek çözüm önerilerini konuştu.


‪ "GELECEĞİN UMUDU ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ü de ziyaret eden milletvekili Aydemir; misafirperverliğinden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e teşekkür etti.


ÇOCUK İŞİÇİLİKLEMÜCADELE

Şanlıurfa ziyareti kapsamında Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir ve Çocuk Hakları Alt Komisyonu üyeleri Şanlıurfa, Adana, Gaziantep ve Osmaniye illerinden kamu kurum müdürlükleri ve yetkililerinin de katılımıyla Mevsimlik Tarım İşçileri Projesi (METİP) kapsamındaki işçilerin, ailelerinin ve çocuklarının eğitimi, sağlığı ve sosyal yaşamlarının iyileştirilmesinde daha aktif çözümlerin üretilmesi için Çocuk İşçilikle Mücadele toplantısı gerçekleştirdi.


SADECE ÇOCUKLARIMIZI DEĞİL GELECEĞİMİZE DE SAHİP ÇIKIYORUZ

"Çocuk yaşta işçilik yetişkinlik yaşamını olumsuz yönde etkilemekle kalmayıp, ülkenin üretkenlik düzeyini de düşürmektedir" diyen milletvekili Aydemir, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin de her platformda dile getirdiği; Allah’ın bize emanet olarak verdiği çocuklar, bir işgücü değildir. Çocuk, işlenmeyi bekleyen bir çevredir. Tertemiz bembeyaz bir sayfadır.

‪Çocuğun yeri ne sokak, ne tarla, ne fabrika, ne de dağdır. Çocuğun yeri, okuldur. Çocuğun eline ne boya sandığı, ne kâğıt mendil, ne tartı, ne de silah yakışır. Çocuğun eline, en çok kalem, defter kitap yakışır. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir geleceğimize sahip çıkıyoruz. " dedi.

 


Bu haber 184 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir


SON YORUMLAR

Bengises Gazetesi@ | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim