Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Noel Baba Değil, Ayaz Ata
Siyaset
2019-12-31 17:53

Noel Baba Değil, Ayaz Ata

 

 

Balıkesir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Çalışkan ‘’ille de bir kahraman aranıyorsa oda orta Asya mitolojilerinde, özellikle Kazaklarda ve Kırgızlarda soğuk tanrısı olan ayaz ata olmalıdır.’’ diyerek sert bir uyarıda bulundu.

 

Çalışkan; kahpe terörün boy gösterdiği, fetö belasının meydana çıktığı, her güne bir şehit haberi ile uyandığımız hüzünlü, sıkıntılı ve kötü bir yılı geride bırakmış bulunmaktayız. Allah'’tan ümidimiz şudur ki; 2020 yılı Türk Milletinin şaha kalktığı bütün sıkıntıların üstesinden gelip belaları def ettiği, Türk ve İslam devletlerinin üzerinden kara bulutların çekildiği, Bozkurt’un tanrı dağından haykırdığı bir yıl olsun.

Bu vesileyle bütün anne ve babalara bir çağrıda bulunuyorum her yılbaşında çocuklarımız ''Noel baba'' sevdasına sokulmakta, Türk kültürü ile zerre alakası olmayan kıyafetler giydirilip çocuklarımıza istemeden yabancı kültürler empoze edilmektedir. Biz bu durumu asla kabul edemeyiz. İlle de bir kahraman aranıyorsa oda orta asya mitolojilerinde, özellikle kazaklarda ve Kırgızlarda soğuk tanrısı olan ayaz ata olmalıdır. Hepinize hayırlı yıllar diliyorum.” Dedi.

 

 


Bu haber 303 kez okundu.
sanalbasin.com üyesidir


SON YORUMLAR

Bengises Gazetesi@ | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim